Nepřehlédněte program minulých ročníků

Riziko vzniku revmatoidní artritidy

MUDr. Nora Petrovská

Víte, co je to revmatoidní artritida, jaké jsou její prvotní příznaky a zda může postihnout i vás? Nejen tyto otázky jsme řešili s paní doktorkou Petrovskou z Revmatologického ústavu v Praze. Z videa se mimo jiné dozvíte, jak vnější vlivy a dědičnost mohou ovlivnit, zda revmatoidní artritidou onemocníte. Během sledování věnujte zvýšenou pozornost informaci o dotazníku, který si můžete na naší stránce vyplnit a zjistit riziko vzniku RA u vás.

Výskyt zánětlivých revmatických nemocí v populaci

Kromě revmatoidní artritidy existuje řada dalších revmatických nemocí a my je společně s panem doktorem Tichým z Revmatologického ústavu v Praze probereme. Zaměříme se na to, která revmatická onemocnění jsou nejčastější pro Českou republiku a zda pacientům přibývá či jaký je vývoj onemocnění v čase. Také se dozvíte, kdy se odhaduje výskyt RA v historii.

MUDr. Šimon Tichý

Vaříme s
Revma Ligou

Pro Revma Ligu vaří Denisa Zajícová, modelka, blogerka a propagátorka zdravého stravování. Nedávno se představila veřejnosti jako soutěžící v televizním pořadu Master Chef. Bezstarostný život ale nabral nečekaný směr, když se jednoho odpoledne probrala z bezvědomí na podlaze kavárny. Na vině byl nádor v její hlavě, jemuž později dala jméno Evžen. Podívejte se, že i zdravé recepty mohou být chutné a jednoduché na přípravu. Dozvíte se plno zajímavých informací o zdravé výživě, o tom, jak získat energii a hlavně Vám Denisa ukáže, že v každém z nás se ukrývá bojovník. Navíc na konci videa Vás čeká překvapení!

Denisa Zajícová

food bloger
& model

Zaměstnávání osob z
pohledu HR - živé vysílání

Zúčastněte se našeho live vysílání, kde budeme řešit zaměstnávání v této složité době. Jak se správně připravit na výběrové řízení, jak sestavit svůj životopis? Když mám nějaké omezení, musí na to brát zaměstnavatel zřetel? A jaké jsou vůbec má práva jako zaměstnance? To vše a mnohem více budeme řešit s odborníky na našem live vysílání. 

Petra Váhalová

HR & Facility director
avast software

Tereza Moravová

Zástupce společnosti
revenium

Včasná diagnostika
a léčba k cíli - živý přenos

Jak rozpoznat příznaky nemoci? Proč bolesti kloubů nepodceňovat? Jak sledovat aktivitu nemoci? Jak s nemocí žít? Moderovaná on-line diskuze revmatologů a praktického lékaře s cílem osvětlit pacientům a osobám v riziku RA tzv. průchod systémem.

Jiří Václavek

moderátor
akce

Mária Filková

univerzitní pedagožka
a revmatoložka

Tomáš Doležal

farmakoekonom a ředitel Value outcomes

Ladislav Šenolt

vedoucí vědecko
výzkumného centra RÚ

Norbert Král

praktický lékař
pro dospělé

Cvičíme s
Revma Ligou

Cvičení je základ, ale jak na to? A hlavně, jak provádět cviky správně a bezpečně? Na to vám odpoví naše video „Cvičíme s Revma Ligou“ a pokud se vám líbí, v čem naši pacienti rehabilitace předvádí, počkejte si na konec videa.

Gabriela Vincová

Odborný
fyzioterapeut

Hana Šmucrová

odborný
Ergoterapeut

Bolest a jak s ní
pracovat - živý přenos

Každý z nás se jiště během svého života setkal s bolestí. Jak ale zvládnout každodenní bolest a jak s ní pracovat? Poradí vám psycholožka MUDr. Monika Červinková a psychoterapeut Ing. et Ing. Martin Zikmund

Monika Červinková

psycholog

Martin Zikmund

psychoterapeut

Křest knihy
pro děti s JIA

Křtíme dětskou knížku O žirafě Amálce. I díky vaší pomocí se nám podařilo vybrat na terapeutickou knihu O žirafě Amálce pro 1000 malých pacientů.  Děkujeme, že nám pomáháte učit naše Kloubíky vyrovnat se s nemocí. Podívejte se, jak šla Amálka do “světa”. Děkujeme sponzorům Abbie a Vodafone a také dárcům ze sbírky na serveru Darujme.cz.

Jiří Václavek

moderátor
akce

Jana Horáková

autorka knihy
o žirafě amálce

Ivana Čeljuska

ilustrátorka
knihy

Edita Müllerová

předsedkyně spolku
revma liga čr

Daniel Plch

člen skupiny
Kloubíci

Jan Trávníček

český cestovatel
a horolezec

Revma Liga, z.s. © 2022 Všechna práva vyhrazena